کاربرد ذرت در صنایع غذایی چیست ؟

کاربرد ذرت در صنایع غذایی کاملا مشخص است. ذرت غلات دارای بالاترین تولید در سراسر جهان است و برای مصرف انسان ، خوراک دام و سوخت استفاده می شود. در حال حاضر فناوری های غذایی مختلفی برای پردازش آرد ذرت و تولید ذرت در مناطق مختلف جهان به کار می رود تا آرد ذرت تصفیه شده ، آرد نیکستالیزه شده دفع شده ، آرد ذرت تخمیر شده و سایر محصولات ذرت از این نوع آردها تولید شود.

این محصولات دارای محتوای ویتامین و مواد معدنی متفاوتی هستند. پردازش مکانیکی ذرت خشک باعث ایجاد محصولات کاملی می شود که با ویژگی های آناتومیکی مانند سبوس ، جوانه و آندوسپرم همراه است و این موارد کاربرد ذرت در صنایع غذایی را بیشتر نشان می دهند. فرآوری ذرت مرطوب با طبقه بندی ترکیبات شیمیایی مانند نشاسته و پروتئین جدا می شود. فرآیندهای مختلف صنعتی ، از جمله دانه کامل ، ذرت ذوب شده یا در آسیاب خشک شده است. ویتامین و مواد معدنی در طی فرآوری ذرت مشخص شده و تأثیرات تغذیه ای ذرت نیز کاملا مشخص خواهد شد. برای اطلاع از قیمت ذرت کلیک کنید.

کاربرد ذرت در صنایع غذایی

کاربرد ذرت در صنایع غذایی و انواع مختلف ذرت:

ذرت ایالات متحده

کاربرد ذرت در صنایع غذایی ایالت متحده به صورتی است که عمدتاً برای تغذیه دام استفاده می شود ، اما در سایر کشورها برای مصرف انسان نیز استفاده می شود. ذرت شیرین ، نوعی که معمولاً در ایالات متحده آمریکا خورده می شود ، تنوع ژنتیکی است که قند و نشاسته کمتری را در هسته جمع می کند. معمولاً کوتاهتر از ذرت معمولی است. پخت و پز ذرت شیرین باعث افزایش سطح اسید فریلیک می شود که خاصیت ضد سرطانی دارد.

ذرت کوچک

که در غذاهای آسیایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، ذرت ها هنوز نابالغ هستند بسیار جوان بوده دارای اندازه کوچکی نسبت به ذرت های معمولی است. ذرت کوچک که اندازه آن با ذرت های نوع دیگر فرق دارد بیشتر برای غذاهای انسان استفاده می شود.

پاپ کورن

یک کاربرد ذرت در صنایع غذایی ،استفاده از هسته ذرت به عنوان “دانه” است که در هنگام گرم شدن گسترش پیدا می کند ، توسط بومیان آمریکایی نیز کشف شد. ذرت قادر به پاپ شدن است زیرا برخلاف سایر غلات ، مغزهای آن دارای پوسته سخت است و پر از نشاسته ای متراکم است. هنگامی که گرم می شود ، فشار در هسته ایجاد می شود تا زمانی که یک “پاپ” انفجاری نتیجه می گیرد .

ذرت هندی

در ابتدا اصطلاحی بود که  نوعی از ذرت محصول هند را نشان می دهد ، برای متمایز کردن آن از اصطلاح “ذرت” اروپایی که در آن زمان برای همه دانه ها استفاده می شد. حال معمولاً به هر ذرت که دارای هسته های مختلف رنگی باشد اشاره دارد. معمولاً خشک می شود و برای مصارف زینتی استفاده می شود.

کاربرد ذرت در صنایع غذایی بسیار زیاد است . ذرت  به عنوان یک غلاتی که حتی از آرد ان پخت نان صورت می گیرد مشهور است. یا برای انواع غذاهایی که انسان ها از  ذرت استفاده می کنند هم چنین خوراکی برای دام ها نیز محسوب می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *