قیمت کنجاله تخم پنبه

قیمت کنجاله تخم پنبه

قیمت کنجاله تخم پنبه را کاملا به روز از مشاوران ما در سایت کیمیازرین جویا شوید. کنجاله تخم پنبه محصول جانبی استخراج روغن از دانه های پنبه است. کنجاله تخم پنبه بعنوان یک خوراک غنی از پروتئین ، منبع مشترکی از پروتئین برای نشخوارکنندگان است ، به ویژه در مناطق تولید پنبه مانند هند ، چین و ایالات متحده آمریکا ، که به عنوان جایگزینی جزئی برای کنجاله سویا استفاده می شود.

اثر استخراج بر قیمت کنجاله تخم پنبه

روشهای مختلفی برای استخراج روغن تخم پنبه استفاده می شود که در نتیجه انواع مختلف کنجاله پنبه دانه وجود دارد.همین موضوع باعث می شود قیمت کنجاله تخم پنبه متفاوت باشد. این وضعیت کمی متفاوت از سایر دانه های روغنی مهم مانند سویا و آفتابگردان است که معمولاً یک فرآیند غالب است. در نتیجه ، طیف گسترده ای از وعده های غذایی دانه پنبه در محتوای پروتئین ، فیبر و روغن متفاوت است.

مطالعه بیشتر: قیمت سبوس درشت

استخراج مکانیکی: در این روش سنتی استخراج روغن تخم پنبه از یک ملات دایره ای شکل یا فناوری پیشرفته تری مانند پرس هیدرولیک یا پرس پیچ (مواد برش دهنده) استفاده می شود. دانه های پنبه ممکن است قبل از اینکه به مطبخ خورده شود ، پوست آن را جدا کرده ، شکسته ، خشک یا گرم شود. کیک حاصل خشک شده ، آسیاب شده و سپس به صورت گلوله های بزرگ فرآوری می شود. استخراج مکانیکی بسیار کارآمد نیست و بسته به فناوری استفاده شده ممکن است تا ۲۰٪ روغن دانه در کیک فشرده باقی بماند.

فرآیند استخراج مستقیم حلال: همانند استخراج مکانیکی ، ممکن است بذرها را از بین ببرید ، بپزید ، شکسته و پوسته پوسته شوید ، اما روغن توسط حلال (معمولاً هگزان) به تنهایی استخراج می شود. کیک استخراج شده برای از بین بردن حلال گرم می شود و سپس به طور کامل در کنجاله آسیاب می شود. این روش به طور گسترده ای در دهه ۱۹۸۰ در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

استخراج با حلال قبل از فشار: این روش ترکیبی از یک مرحله استخراج مکانیکی (پرس پیچ یا منبسط کننده) است که باعث کاهش روغن به میزان یک و نیم تا دو سوم سطح اولیه و یک استخراج با حلال می شود که منجر به استخراج ۹۷ درصدی روغن می شود. نرخ. بذرهای پنبه پوست کنده ، ترک خورده ، خشک شده ، گرم شده یا پوسته پوسته شده ابتدا با پیچ یا فشار منبسط می شوند و پوسته ها یا گلوله های فشرده شده سپس از طریق حلال استخراج می شوند.

از اواخر دهه ۱۹۸۰ ، بیش از ۸۰٪ از دانه های پنبه خرد شده در ایالات متحده آمریکا توسط عملیات استخراج حلال منبسط کننده پردازش می شود. به صورت جهانی ، به دلیل زیرساخت های حمل و نقل موجود ، سخت افزار ، حلال و نیروی کار ماهر ، بذر پنبه هنوز با استفاده از همه سیستم های استخراج موجود در حال پردازش است.

در حالی که برخی از فرایندهای صنعتی شامل یک مرحله پوسته پوسته شدن (به ویژه مواردی که در ایالات متحده استفاده می شود) هستند ، بدنه ها همیشه حذف نمی شوند یا بعضی اوقات فقط به طور جزئی حذف می شوند ، در نتیجه وعده های غذایی دانه پنبه دانه غنی از فیبر یا غیر تخلیه ، غنی از فیبر حاوی بیش از ۲۰٪ خام فیبر این قبیل وعده های غذایی پنبه دانه را قبلاً کیک پنبه مصری (از دانه های پنبه سیاه) یا کیک پنبه ای بمبئی (از دانه های پنبه سفید) می نامیدند. به همین ترتیب ، کیک و وعده های غذایی پنبه دانه ای که از نظر مکانیکی استخراج می شوند ، دارای روغن هستند. تنوع زیادی در ترکیبات شیمیایی و ارزش غذایی کنجاله دانه پنبه به دلیل آن فرآیندهای مختلف علاوه بر تنوع اصلی خود دانه ها وجود دارد.

از کنجاله پنبه دانه بیشتر برای تغذیه نشخوارکنندگان بالغ ، که نسبتاً تحمل گوسیپول را دارند ، استفاده می شود. این می تواند منبع خوبی از پروتئین برای تک معده ها باشد به شرطی که محدودیت های آن مورد توجه قرار گیرد ، به ویژه محتوای فیبر و وجود گوسیپول. کنجاله پنبه دانه همچنین به عنوان کود استفاده می شود.

توزیع کنجاله تخم پنبه

تولید جهانی کنجاله تخم پنبه در سال ۲۰۰۹ حدود ۱۴٫۷ میلیون تن بود که از این میزان ۱۰٫۹ میلیون تن برای تغذیه دام استفاده شد. کنجاله تخم پنبه به طور عمده در کشورهایی که روغن پنبه تولید می شود استفاده می شود. ۵ تولید کننده اصلی کنجاله دانه پنبه چین ، هند ، پاکستان ، برزیل و ایالات متحده آمریکا هستند. این کشورها تقریباً ۸۰٪ از تولید جهانی را تشکیل می دهند و ۷۵٪ از این تولید را به عنوان خوراک مصرف می کنند.

ذخیره سازی کنجاله تخم پنبه

کنجاله تخم پنبه در صورت خیس بودن بیش از حد و در صورت خشک شدن در برابر ازدیاد گرد و غبار حساس است. میزان رطوبت باید کنترل شود و بین ۵ تا ۱۱ درصد نگهداری شود. دمای ذخیره سازی باید بین ۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد باشد. در مناطق گرمسیری ، درجه حرارت کنجاله پنبه دانه ممکن است بالاتر از ۵۵ درجه سانتی گراد باشد و خطر احتراق زیاد ایجاد کند. دما باید از طریق بسته شدن محکم و تزریق CO2 در ظروف ذخیره سازی کنترل شود.

شما عزیزان و همراهان سایت کیمیازرین می توانید برای اطلاع از قیمت کنجاله تخم پنبه با یکی از شماره های موجود در سایت تماس حاصل فمایید تا مشاوران ما در این زمینه شما را یاری دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *