صدف معدنی

صدف معدنی(Mineral Oysters) صدف منبع عالی از فسفر است، دومین ماده معدنی فراوان در بدن پس از کلسیم است به غیر از نقش اساسی آن در تشکیل استخوان ها و دندان ها، در میان دیگر موارد، در رشد و بازسازی بافت ها شرکت می کند. این کمک می کند تا pH به طور طبیعی حفظ شود. این نیز یکی از اجزای غشای سلولی است.
مقدار چربی صدف تا حدی بیشتر از سایر غذاهای دریایی است که باعث می شود مقدار زیادی از اسید های چرب امگا 3 در آن وجود داشته باشد. با وجودی که مقادیر بهینه اسیدهای چرب امگا 3 برای مصرف به طور جدی ثابت نشده است، شواهد علمی نشان می دهد که مصرف روزانه 500 تا 1800 میلی گرم EPA و DHA از مزایای آن سود می برد . مصرف 100 گرم صدف صدف (در حدود دو صدای متوسط) حدود 1400 میلی گرم را فراهم می کند. در مقایسه، صدف ها 1.5 برابر EPA و DHA کمتر از ماهی قزل آلا، ماهی چرب دارند.
اسیدهای چرب امگا 3 این صدف حاوی ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و اسید داکوزاگزائنیک (DHA)، دو اسید چرب در خانواده امگا 3 است. صدف منبع بسیار خوبی از این دو اسیدهای چرب است که مقدار کمی از ماهی های چرب مانند ماهی خال مخالی و ساردین قابل مقایسه است. اسیدهای چرب امگا 3 به عنوان پیشگویی کننده برای پیام های شیمیایی عمل می کنند که عملکرد مناسب سیستم ایمنی، گردش خون و هورمونی را ترویج می دهند. چندین مطالعه اپیدمیولوژیک و بالینی نشان داده است که مصرف اسید چرب امگا 3 (به طور عمده ماهی های چرب) می تواند تأثیر مثبت بر سلامت قلب و عروق داشته باشد، از جمله کاهش مرگ و میر بیماری های قلبی عروقی 3. این اسید های چرب برای کاهش فشار خون، تری گلیسیرید خون و لخته شدن خون شناخته شده است.
صدف منبع خوبی از سلنیوم است. سلنیوم با یکی از آنزیم های آنتیاکسیدان کار می کند، که مانع شکل گیری رادیکال های آزاد در بدن می شود. این همچنین کمک می کند تا هورمون های تیروئید را به فرم فعال خود تبدیل کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *