سیلاژ یونجه | خرید سیلاژ یونجه | قیمت سیلاژ یونجه

سیلاژ یونجه

یکی از محصولات دامی که برای تغذیه دام و طیور از آن استفاده می شود، سیلاژ یونجه می باشد. دام و طیور به دلیل منافعی که برای بشریت دارند، از همان ابتدای شهر نشینی انسان ها و ایجاد تمدن بشری، در کنار انسان بوده اند. ما انسان ها از دام و طیور، شیر و انواع لبنیات، گوشت و انواع مواد پروتئینی، چرم و… را تهیه می کنیم. در امروزه روز، به دلیل افزایش جمعیت بشری و افزایش نیاز ما انسان ها به فراوده های مذکور که از دام و طیور تهیه می شوند، نگهداری و تولید فراروده های حاصل از دام و طیور در سراسر جهان، تبدیل به صنعتی گسترده شده است، به همین سبب هم برای پربار تر شدن این دام و طیور و بهره وری بیشتر آن ها از مواد دامی مختلفی مانند یونجه و سیلاژ آن استفاده می گردد. در صورتی که شما هم برای دام و طیور خود به دنبال محصولات دامی هستید و یا اگر که موضوعات مربوط به دام و طیور برای تان جالب است، در ادامه هم همراه قیمت یونجه کیمیازرین بمانید.

یونجه، محصول دامی کهن

یکی از مباحثی که پیش از آشنایی با سیلاژ یونجه لازم است آن را بدانیم، تعریفی نسبتا کامل از یونجه است. یونجه از قدیمی ترین محصولات دامی در جهان است که می شود گفت از همان ابتدا، که انسان شروع به استفاده از فراورده های حاصل از دام و طیور کرد، با آن آشنایی دارد، و برای دام و طیور خود از آن استفاده می کند، یونجه می باشد. یونجه گیاهی که نام علمی آن Medicago Savita می باشد، نوعی گیاه پایا و از خانواده باقلاییان می باشد. یونجه همان طور که گفته شد در تمامی جهان علوفه ای مهم محسوب می شود و از آن به صورت سیلاژ، کود سبز، یونجه خشک و… استفاده می گردد.

سیلاژ یونجه | خرید سیلاژ یونجه | قیمت سیلاژ یونجه

قیمت سیلاژ یونجه

کمی درباره سیلاژ

سیلاژ از دیگر انواع خوراکی های دامی است که با افزایش جمعیت انسان و به موازات آن افزایش نیاز به فراورده های دامی و پیشرفت علم و تکنولوژی پا به بازار محصولات دامی جهان گذاشت. سیلاژ یا همان سیلو کردن که در زبان انگلیسی به شکل Silage نوشته می شود از تخمیر ساقه و برگ علوفه هایی همچون یونجه، ذرت، جو یا دیگر گیاهانی از این قبیل تهیه می شود. عامل کلیدی که باعث استفاده از سیلاژ ها و مناسب بودن آن ها برای مصرف دام و طیور می شود، این می باشد که تخمیر در سیلاژ ها باعث می شود که تا مدت های طولانی بتوان آن ها را نگهداری کرد و برای خوراک دام از آن ها استفاده کرد.

سیلاژ یونجه چیست؟

سیلاژ یونجه، محصول سیلاژ شده ی یونجه می باشد که از آن می توان برای دام و طیور استفاده کرد. از یونجه سیلاژ شده به این دلیل استفاده می شود که از افت کیفیت ماده در طولانی مدت جلوگیری شود و بتوان از خوراک دامی تازه و مناسب برای دام و طیور استفاده کرد. یونجه سیلاژ شده علاوه بر این که در طولانی مدت کیفیت و تازگی خود را از دست نمی دهد، دارای مواد معدنی و مغزی دیگری هم می باشد که هم برای دام و طیور مفید هستند و هم باعث بهره وری بیشتر آن ها می شوند. سیلاژ و در کل انواع علوفه جات به سه شکل افقی، پشته ای و عمودی و با استفاده از پلاستیک صورت می گیرد. همچنین رطوبت لازم و مناسب برای سیلاژ یا همان سیلو کردن انواع علوفه جات و یونجه ها هم چیزی بین ۶۵ تا نهایت ۷۰ درصد می باشد.

سیلاژ یونجه | خرید سیلاژ یونجه | قیمت سیلاژ یونجه

قیمت سیلاژ یونجه

مزایای سیلاژ یونجه

سیلاژ یونجه یا علوفه جات که یکی از راه های نه چندان جدید افزایش بهره وری یونجه ها و علوفه جات می باشد دارای مزیت های متعددی است. این مزیت ها به کمک افرادی که در صنایع و حوزه های دام و طیور فعالیت می کنند و دارای دام داری ها و… می باشند، آمده اند و به کسب بهره بیشتر از دام و طیور و در نتیجه افزایش درآمد آن ها کمک می کند. به همین علت هم امروزه در سراسر جهان و ایران از سیلاژ علوفه جات و یونجه و در کل محصولات سیلاژ شده در پرورش دام و طیور بسیار استفاده می شود. در صورتی که شما هم در صنایع مرتبط با دام و طیور فعال هستید و یا اگر که اطلاعاتی درباره مزایای سیلاژ ندارید، ما در بخش پایینی یکسری از مزایای آن را آورده ایم.

  • صرفه جویی در انرژی.
  • قابل آبیاری بودن زمین در فردای چینش یونجه ها.
  • جلوگیری از از بین رفتن حدود ۱۰ درصد یونجه ها که در روش خشک کردن یونجه اتفاق می افتد.
  • بالاتر بودن درصد پروتئین موجود در یونجه سیلاژ شده در مقایسه با یونجه خشک.
  • افزایش دادن اشتهای دام و طیور.
  • حفظ کربوهیدارت ها و مواد مغذی ای که در اثر خشک کردن یونجه از بین می روند.
  • کاهش ضایعات در مقایسه با خشک کرن یونجه.
  • افزایش تولید شیر و مواد پروتئینی در دام.
  • ساده تر و آسان تر بودن حمل و نقل و ذخیره کردن آن در انبار.
  • دوام بالاتر و ماندگاری بیشتر با حفظ تمامی مواد معدنی و مغذی یونجه.

قیمت سیلاژ یونجه

اگر که برای دام و طیور خود به دنبال محصول دامی ای مناسب می گردید که در عین حفظ سلامت آن ها باعث افزایش بهره وری آن ها نیز بشود، به شما پیشنهاد می گردد که حتما سری به سایت کیمیا زرین بزنید. گروه کیمیا زرین علاوه بر این که در سایت مجموعه خود با ارائه مقالات مفیدی همچون همین مقاله سعی در بالا بردن دانش شما عزیزان در حوزه محصولات دامی و افزایش بهره وری آن ها به شکل اصولی دارند،

با داشتن تیمی متخصص و مجرب در زمینه فروش انواع محصولات دامی،‌اعم از انواع علوفه جات، انواع یونجه، انواع سیلاژ ها مثل سیلاژ یونجه، انواع مکمل ها و آنزیم های مفید برای حیوانات و… آماده اند تا تمامی نیاز های خوراکی انواع دام و طیور مثل گاو، گوسفند، مرغ، بوقلمون، بز و حتی نیاز های خوراکی حیوانات خانگی شما را برطرف کند و خیال شما را از بابت تغذیه، سلامت مواد خوراکی، سلامت حیوان و بهره وری خوب آن ها، راحت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *