گندم

به روز رسانی قیمت در : پنجشنبه1403/03/03 09:14

قیمت گندم

یکی از بزرگترین مرازک فروش گندم که می توانید قیمت گندم به صورت عمده، فله، و یا کیلویی را از آن استعلام کنید مرکز کیمیا زرین می باشد. شما عزیزان در صورتی که قصد خرید گندم به صورت عمده را دارید و یا اینکه می خواهید قیمت گندم امروز را بدانید می توانید همین حالا با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را از کیمیا زرین تهیه کنید.

خرید گندم

گندم، گل آذین سنبله‌ای دارد. از هر گره آن یک برگ به وجودمی آید. سنبلچه گندم متشکل از دو گلوم و سه گلچه می‌باشد. گاهی تعداد گلچه‌ها به ۹ هم می‌رسد. دانه گندم بین دو پوشش قاشق مانند به نام‌های پوشک بیرونی (لما) و پوشک درونی (پالئا) قرار گرفته‌است. برگ‌های گندم مانند برگ‌های سایر غلات (به جز ذرت و ارزن)، نازک و کم عرض بوده و زبانه‌های کوچکی دارند. جهت خرید گندم به صورت عمده و یا فله می توانید به مجموعه کمییا زرین مراجعه کنید.

دانه گندم از این مواد تشکیل شده‌است: ۷ تا ۱۸ درصد پروتئین (بستگی به نوع گندم دارد)، ۶۰ تا ۷۰ درصد نشاسته، ۲ تا ۲/۵ درصد سلولز (فیبر خام)، ۱/۵ تا ۲ درصد چربی و مابقی مرکب از رطوبت و مواد کانی.[۲] ظاهر فیزیکی دانه‌های گندم بسیار متنوع است. طول دانه‌های گندم از ۵ تا ۸ میلیمتر، پهنایشان از ۲/۵ تا ۴/۵ میلی‌متر و وزنشان از ۲۰ تا ۶۰ میلی‌گرم متغیر است. گستره رنگ گندم از بژ یا نخودی (معروف به گندم سفید) تا قرمز قهوه‌ای (معروف به گندم سرخ) است. بسته به عوامل مختلف اجزای تشکیل دهنده اندوسپرم دانه‌ها می‌توانند بافت نرم یا سفتی داشته باشند.

قیمت عمده گندم

گندم یکی از محصولات پر استفاده در ایران است که با وجود اینکه در شهرهای مختلف ایران کشت می شود اما باز هم گاهی تقاضا بر عرضه پیشی گرفته و مسئولین می بایست گنم خارجی وارد کنند. انواع مختلف گندم همدان، فارس و روسیه را می توانید به صورت عمده از کیمیا زرین تهیه کنید. برای دریافت قیمت عمده گندم تماس بگیرید.