جو

به روز رسانی قیمت در : پنجشنبه1403/03/03 09:14

توضیحات لازم برای جو ( قیمت جو ، خرید جو ، فروش جو )

جو (نام علمی: Hordeum vulgare) یکی از غلات است. چرخه زندگی این گیاه یک ساله و از خانواده گرامینه‌ها (گندمیان) است. کشت جو احتمالاً ازاتیوپی و آسیای جنوب‌شرقی آغاز شده‌است.

جو گیاهی است علفی و یک ساله که ارتفاعش بسته به انواع مختلف آن، تا یک متر می ‏رسد. برگ ‏های آن متناوب، باریک و دراز به رنگ سبز تیره می ‏باشند.

تأثیر قیمت جو در سطح زیر کشت و سازگاری آن با محیط کشت
از مهم‌ترین مواردی که عرضه کنندگان به تغییر قیمت جو واکنش نشان می‌دهند سطح زیر کشت جو خواهد بود. بنابراین باید دولت محترم راهکاری را تدارک ببیند تا با حمایت قیمتی در این بخش از کشاورزی بتوان با حمایت کشاورزان در بحث خرید تضمینی و قیمت مناسب سطح زیر کشت جو را افزایش داد و درنتیجه بتوان محصول مورد نیاز کشور را تولید کرد.
خوردن دانه جو تشنگی را فرو می نشاند. تب را برطرف می کند و به عنوان مقوی و تونیک عمل می کند. و مالت در هضم غذاهای نشاسته ای خیلی کمک می کند و برای کاهش ترشح شیر کاربرد دارد.
همان طور که می‌دانیم محصول جو دارای مصارف زیادی است. تأثیر مصرف جو بر قیمت جو از آن جهت حائز اهمیت است که اگر این محصول به اندازه کافی در کشور تولید نشود و یا این که واردات این محصول دچار مشکل شود می‌تواند در قیمت جو در بازار تأثیر مستقیمی بگذارد.
با توجه به خواص زیادی که جو دارد می‌توان نتیجه گرفت که قیمت جو را در بخش خرید جو اگر بهبود ببخشیم و به کشت این محصول در کشور بهای بیشتری داده شود؛ در سطح وسیعی می‌توان این محصول را زیر کشت برد و خرید و فروش جو اگر به صورت تضمینی و با ساز و کار بهتری از کشاورز انجام گیرد می‌تواند به رونق تولید در این بخش کشاورزی کمک فراوانی کند.
بنابراین با حمایت دولت و همت کشاورزان عزیز در بخش خرید جو و فروش جو که شامل قیمت گذاری و کنترل قیمت جو می‌باشد می‌توان شاهد خود کفایی در این زمینه بود و از واردات بی رویه آن جلوگیری کرد.