دانه های مورد استفاده در خوراک دام

دانه های مورد استفاده در خوراک دام

دانه های مورد استفاده در خوراک دام و طیور را می شناسید؟ همه ی ما کاملا واقف هستیم که صنعت دامپروری و نگهداری از طیور یکی از مهم ترین و بزرگترین صنایع در کل جهان محسوب می شود. تمامی کشورها در زمینه دام و طیور فعالیت می کنند در ایران نیز میلیون ها دامپروری و مراکز پرورش طیور وجود دارد. این دام ها برای تامین مواد غذایی کشور ایجاد شده و در حال فعالیت می باشند. اما آن چه که در مورد دام طیور مورد اهمیت است نحوه نگهداری آن ها و تغذیه آن ها می باشد. دانه های مورد استفاده در خوراک طیور متنوع هستند و برخی از آن ها به صورت اختصاصی برای دام های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله می خواهیم در مورد انواع دانه های مورد استفاده در خوراک طیور و دام به بحث و بررسی بپردازیم.

در صورتی که دارای مرغداری و یا فضای پرورش دام می باشید حتما می بایست دانه هایی را برای تغذیه این حیوانات مورد استفاده قرار دهید. برای خرید خوراک دام و طیور می توانید به وی سایت کیمیا زرین مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه کنید.

دانه های مورد استفاده در خوراک دام

تولید کنندگان نمی توانند هر نوع خوراکی را در اختیار حیوانات قرار دهند. زیرا آن چه که مهم است میزان بازدهی این حیوانات می باشد. به نظر شما بهترین خوراک دام و طیور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در واقع می توان گفت یک خوراک خوب باید از مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین ها، آب تمیز و همچنین انرژی کافی برخوردار باشد تا خوراک مناسب دام و طیور را فراهم کند. در این بخش با بزرگترین شرکت محصولات دامی کیمیا زرین همراه باشید تا پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید انواع دانه های مورد استفاده در خوراک طیور و دام باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع کنسانتره دامی

دانه های مورد استفاده در خوراک دام

دانه های مورد استفاده در خوراک دام

دانه سویا

یکی از دانه های مورد استفاده در خوراک دام دانه سویا می باشد. این ماده گزینه ای بسیار مطلوب از نظر پروتئین و انرژی می باشد که نقش خاصی در زمینه تغذیه دام و طیور ایفا می کند. سویا یکی از مواد غذایی رایج در ایران است. دانه های سویا منبع کاملی از پروتئین می باشند. کسانی که به گیاهخورای علاقه دارند می توانند از این دانه مقوی استفاده کنند. در صورتی که قصد خرید دانه سویا برای دام و طیور خود را دارید و می خواهید آن را با مناسب ترین قیمت به صورت عمده، فله و … تهیه کنید می توانید به مجموعه کیمیا زرین مراجعه کرد و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

دانه کلزا

حتما شما هم مزرعه کلزا را دیده اید که رنگ زردی داشته و از زیبایی بسیار زیادی برخوردار است. این مزرعه ها در نهایت سبب تولید دانه های روغنی کلزا می شوند که استفاده بسیار زیادی دارد. یکی از دانه های مورد استفاده در خوراک طیور دانه کلزا می باشد. وقتی که اقدام به گرفتن روغن از دانه های روغنی کلزا می شود میزان حرارت کافی به آنها داده می شود که این حرارت یک مزیت خوب برای کنجاله های باقی مانده از آن دارد و در اصل باعث شده که تمامی مواد غیر طبیعی موجود در آن که برای دام مضر بوده اند توسط این حرارت از بین بروند و باعث شده که به عنوان یک فرآورده از کلزا در مصرف دام و طیور به کار گرفته شود.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع کنجاله برای دام و طیور

دانه کنجد

از دیگر دانه های مورد استفاده در خوراک دام می توان به دانه کنجد اشاره کرد که البته کنجاله آن بسیار معروف می باشد. دانه کنجد نیز یک منبع غنی برای پروتئین محسوب می شود که انرژی بالایی ندارد. از این دانه می توان در جیره غذایی دام و طیور استفاده کنید. برای خرید دانه کنجد و یا دیگر دانه های مورد استفاده در خوراک طیور می توانید به وب سایت کیمیا زرین مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

دانه های مورد استفاده در خوراک دام

دانه های مورد استفاده در خوراک طیور

دانه کتان

 تغذیه دانه کتان بطور کلی باعث کاهش نسبت اسید چرب امگا ۶ به امگا-۳ در چربی شیر می شود؛ که احتمالا شاهد بهتر شدن پروفایل اسید چرب شیر و در نتیجه بهبود و سلامتی انسان هستیم، دانه کتان به راحتی توسط گاوهای شیری خورده می شود و تغذیه آن تا ۱۵۰ گرم در کیلوگرم ماده خشک اثری بر مصرف ماده خشک در مراحل اولیه و انتهای شیردهی ندارد.

امروزه شاهد تمایل به استفاده از دانه کامل کتان یا مشتقات آنکه شامل شکل آسیاب شده، روغن کتان، کنجاله کتان، فیبرکتان و لیگنان های استخراج شده از آن در تغذیه و خوراک دام و طیور هستیم. برای خرید دانه کتان و یا فراورده های آن می توانید به مجموعه کیمیا زرین مراجعه کنید.

دانه آفتاب گردان

اخرین گزینه از دانه های مورد استفاده در خوراک دام و طیور دانه آفتاب گردان می باشد. دانه آفتاب گردان را می شناسید و توسط انسان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این دانه ها به عنوان یک محصول ایده آل در خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرند و حاوی مقدار زیادی پروتئین می باشند. همچنین اقتصادی بودن این محصول باعث شده است که بیش از پیش مورد توجه واقع شود. در صورتی مه قصد خرید دانه آفتاب گردان برای دام و طیور خود را دارید می توانید به مجموعه کیمیا زرین مراجعه کنید.

خرید دانه های مورد استفاده در خوراک دام

تغذیه ای که برای حیوانات در نظر گرفته می شود در آخر به خود انسان باز می گردد و به طو مستقیم بر سلامت انسان تاثیرگذار می باشد. بدن انسان نیمی از پروتئین، مواد معدنی، فسفر اسید آمینه و انواع ویتامین ها را از گوشت حیوانات جذب می کند. بنابراین لازم است که دام و طیور دارای تغذیه ای مناسب باشند. در این مقاله در مورد انواع دانه های مورد استفاده در خوراک دام و طیور به بحث و بررسی پرداختیم. شما عزیزان برای خرید انواع دانه ها، کنجاله ها و دیگر تغذیه مورد نیاز برای دام و طیور می توانید به شرکت بازرگانی کیمیا زرین مراجعه کنید و مصحول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت از آن تهیه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *