دانه آفتابگردان

دانه آفتابگردان (Sunflower seeds) دانه های آفتابگردان یک منبع غنی از چربی های منو و پلی سدیم سالم است که نشان داده شده است که برای بهبود سلامت قلب بهبود یافته است. دانه های آفتابگردان همچنین یک منبع غنی از سلنیوم، یکی دیگر از مواد مغذی آنتی اکسیدان قوی است که به ویتامین E در ترمیم DNA شما کمک می کند. آنها حاوی مس هستند که به تولید ملانین کمک می کند که پوست شما را رنگدانه منحصر به فرد دهد.
مزایای بیشتری از دانه های آفتابگردان برای چهره ی جوان، شامل سطح بالای منیزیم می باشد. این مواد مغذی است که طبیعت را تقویت می کند و به روده های شما کمک می کند تا آرام شوند و به درستی عمل کنند تا از یبوست جلوگیری شود. یک دستگاه گوارشی خوب با چهره روشن و سالم همراه است.
دانه های آفتابگردان برای جوانه زدن، رشد میکرو سبز، و بیشتر آنها برای تولید روغن مورد استفاده قرار میگیرند. این دانه ها دارای انواع ویتامین ، مواد معدنی و مهمتر از همه، طعم هستند، با این حال، آنها نیز منبع اسیدهای چرب اشباع شده، که بیش از حد ممکن است منجر به افزایش سطح غلیظ لیپوپروتئین با چگالی کم ، یا LDL کلسترول در انجمن قلب توصیه می شود. یک خدمت از دانه های آفتابگردان تست شده حاوی 1.7 گرم چربی اشباع شده است که برابر با 15 کالری از چربی است، زیرا چربی ها 9 کالری در هر گرم دارند. اگر در یک نشست 5 اونس آفتابگردان بخورید، 75 کالری از چربی اشباع دریافت خواهید کرد که بیش از نیمی از چربی اشباع شده چربی است. این امر می تواند سبب مشکلات شما شود اگر غذاهایی با مقدار زیاد چربی اشباع شده در کنار دانه های آفتابگردان بخورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *