خوراک پرواری ماهی قزل آلا

خوراک پرواری ماهی (Feeding fish) در یک محیط طبیعی، ماهی معمولا غذاهای بزرگ را نمی خورد. آنها اپورتونیست هستند که هنگام غذا در دسترس خواهند بود. برخی از گونه های ماهی وحشی در روز یک بار برای تغذیه اقدام میکنند، گاهی اوقات آنها ممکن است برای هر روز غذا بخورند. در حالی که برای غذا های بزرگ غذای غیر طبیعی است، اگر غذا های بزرگ زیاد نباشد، به آنها آسیب نمی رسانند. به همین دلیل است که روش تغذیه یک روزه برای اکثر نگهبانان ماهی عالی است.
تعداد تغذیه در روز
فرکانس بر اساس نوع ماهی متفاوت خواهد بود. به طور کلی، اکثر ماهی ها در یک روز تغذیه می کنند. با این حال، برخی از صاحبان پرورش ماهی ترجیح می دهند ماهی خود را دو بار در روز خوراک بدهند. صرف نظر از یک یا دو تغذیه، کلید نگه داشتن هر تغذیه بسیار کوچک است.
برخی از استثنائات در قانون تغذیه یک روزه در روز وجود دارد.
گیاهخواران (ماهی های گیاهی) مانند دلار های نقره ای، مولی ها و فرآورده ها باید مرتب غذا بخورند زیرا آنها دارای معده کمتری هستند که نمی توانند غذای زیادی را نگه دارند. در طبیعت، آنها تمام روز را در گیاهان می گذرانند. آنها باید روزانه چندین بار غذا بخورند و یا با گیاهان زنده زندگی کنند که می توانند بر روی آنها خالی کنند.
ماهی تازه و ماهی جوان که به طور کامل رشد نمی کنند، نیازمند تغذیه مکرر غذاهای خاصی طراحی شده برای سرخ کردن است.
تعیین مقدار مناسب غذا
یک قاعده خوب این است که ماهی خود را بیشتر از آنچه که کمتر از پنج دقیقه مصرف می کند، بپردازید. هنگامی که شک دارید، زیر شیرین است. در صورت لزوم می توانید آنها را به طور مرتب تغذیه کنید.
همچنین در نظر داشته باشید که نوع غذا به اندازه مقدار آن مهم است. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که ماهی ها تغذیه مناسب را برای حفظ سلامتی خود دارند. همچنین، اگر شما یک جامعه از ماهی داشته باشید، باید هر گونه نیازهای غذایی را در نظر بگیرید و مواد غذایی را برای تعادل آن بیابید.
برخی از گونه های ماهی ممکن است یک بیماری کبدی چربی (لیپیدوز کبدی) ایجاد کنند. بیش از حد تغذیه همچنین می تواند به ماهی ها فشار آورد و باعث شود که آنها از پوسیدگی پوسیدگی رنج ببرند. اغلب، اثرات منفی بر روی محیط زیست آبزیان به سلامتی ماهیان شما تاثیر می گذارد.
مواد غذایی خام باعث تولید محصولات جانبی می شود که می تواند برای ماهی مضر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *