اگر به دنبال خرید خوراک اسب هستید و می خواهید بدانید که بهترین رژیم غذایی برای اسب چیست؟ بهتر است در این مقاله با کیمیا زرین همراه باشید. به طور کلی همه ی اسب ها گیاه خوار می باشد و این بدین معنی است که همه آن ها عاشق خوردن انواع گیاهان می باشند. اما برای کسی که دارای اسب می باشد مهم است که کدام نوع از گیاهان برای اسب وی مفیدتر خواهد بود و به دنبال خرید خوراک اسب می باشد. غذای مورد علاقه اسب ها برای صبحانه، ناهار و شام چیزی بهتر از علف های تازه در مراتع نیست. اغلب اسب ها یونجه و افشره می خورند و عاشق غذاهایی می باشند که به صورت جایزه به آن ها داده می شود. این جایزه ها می تواند جو دوسر، جو، ذرت و … باشد.

اسب ها نشخوار کننده نیستند و مانند انسان ها دارای یک معده می باشند. با این حال برخلاف انسان ها به سلولز موجود در گیاهانی مانند چمن، یونجه و … نیاز دارند. دستگاه گوارش این حیوان بسیار حساس می باشد و به همین دلیل نیاز به غذایی تمیز و با کیفیت دارند تا اسیبی نبیند. به طور کلی این حیوانات برای زندگی به 5 کلاس اصلی تغذیه نیاز دارند که شامل آب، پروتئین ها، ویتامین ها، مواد معدنی وانرژی دهنده ها نیاز دارند.

خرید خوراک اسب

خرید خوراک اسب

غذای اسب چیست؟

پیش از اینکنه اقدام به خرید خوراک اسب کنید در ابتدا باید بدانید غذای اسب چیست و هریک چه فایده ای برای حیوان شما دارد. اسب ها دائما در حال چرا هستند و علاقه بسیار زیادی به غذا دارند. چند مورد رایج از غذای اسب به شرح زیر می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: خرید ذرت علوفه ای

یونجه: در دسترس ترین غذایی که می توان برای اسب در نظر گرفت یونجه می باشد. این محصول دارای مقادیر زیادی پروتئین و انرژی است و برای افزایش وزن اسب بسیار مناسب می باشد.

غلات: در میان غذای حیوانات این روزها جو و ذرت به وفور دیده می شود. دلیل این است که دارای مقدار زیادی نشاسته است و غذای مناسبی برای اسب می باشد که در تامین انرژی روزانه آن ها بسیار موثر می باشد.

مکمل های غذایی: به هنگام خرید خوراک اسب به مکمل های غذایی آن دقت کنید. به طور طبیعی 65 درصد وزن بدن اسب را آب تشکیل می دهد و اگر فقط 9 درصد از آب طبیعی بدن خود را از دست بدهد به وضعیت خطرناکی می رسد. هر اسب به طور طبیعی روزانه 42 لیتر آب مصرف می کند و بهتر است آب مصرفی تازه باشد و دارای املاح معدنی باشد تا در رشد حیوان موثر باشد.

در حالت کلی شاید برای شما هم سوال باشد که تغذیه اصلی اسب برای سلامتی کامل چیست؟ در ادامه با استفاده از یک جدول تغذیه اصلی را برای شما بیان می کنیم.

سیلیس سیلیکا برای دندانهای قوی در اسب مورد نیاز است.
فیبر زیاد فیبر بالا به ایجاد بدن قدرتمند و همچنین ذهن سالم کمک می کند.
ویتامین و مواد معدنی ویتامین ها و مواد معدنی کافی، اسب را از بیماری ها و آسیب ها نجات می دهد.
انرژی قابل هضم این بدان معناست که انرژی فوری در هضم غذایی که مصرف می کنند به دست می آید.
پروتئین ها برای سلامت استخوان و همچنین سلامت دندان مورد نیاز است.
کربوهیدرات کربوهیدرات همان چیزی است که اسب ها برای عملکرد به آنها نیاز دارند.

این ها برخی از مواد مغذی اسب می باشند که به هنگام خرید خوراک اسب می بایست آن ها را در نظر داشته باشید.

خرید خوراک اسب

خرید خوراک اسب

کنسانتره برای اسب ها

کنسانتره ها اساساً مخلوطی از ملاس، دانه کتان، دانه ها و تفاله کوبیده هستند که به تامین انرژی، ویتامین ها، مواد معدنی و سبوس کمک می کند. آنها به صورت تجاری در دسترس هستند که می توانید مستقیماً از فروشگاه ها خریداری کنید، یا می توانید مخلوط های دلخواه را در خانه تهیه کنید تا با نیازهای خاص اسب شما مطابقت داشته باشد. مثلا اگر شما یک اسب مسابقه دارید، او در مقایسه با اسبی که در مزرعه کار می کند به انرژی و استقامت متفاوتی نیاز دارد. دلیل اهمیت مخلوط کنسانتره این است که به جبران هر نوع کمبود در رژیم غذایی اسب کمک می کند. کنسانتره ها همچنین انرژی فراوان را که ممکن است اسب شما را برای یک مسابقه آینده یا هر نوع تمرین دیگر احتیاج دارد، فراهم کند. برای خرید خوراک اسب می توانید به مجموعه کیمیا زرین مراجعه کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: خرید گندم دامی

غذای غیر مجاز برای اسب ها چیست؟

موارد خاصی وجود دارد که می تواند برای سلامتی اسب خطرناک باشد. اقلام سبوس دار مانند سبوس گندم و برنج غذاهایی هستند که برای اسب توصیه نمی شوند. زیرا سبوس می تواند منجر به عدم تعادل مواد معدنی در اسب ها شود. تکه های چمن، کودهای زباله و زباله های باغی نیز ممکن است حاوی گیاهان سمی برای اسب ها باشند. برخی از گیاهان دیگر که می توانند به اسب شما آسیب برسانند عبارتند از: کتان آبی وحشی، خرزهره، شاه بلوط آبی، سرخدار، شیرخشک. آزالیا، شاه بلوط اسب و لورل می تواند اسهال و قولنج را در بین اسب ها ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که به بچه های کوچکتر خود که از اسب ها استفاده می کنند اطلاع دهید که هرگز به آنها چیزی غیر از رژیم اسب که قبلاً برای آنها توضیح داده اید، ندهند.

کسب اطلاعات بیشتر: نقش پودر استخوان در کشاورزی

خرید خوراک اسب

خرید خوراک اسب

خرید خوراک اسب

برای خرید خوراک اسب باید عواملی مانند شرایط محیطی، نژاد، سن، جثه و… مربوط به اسب را درنظر گرفته و پس از مشورت با کارشناسان زبده دامپزشکی به راحتی به مراکز فروشی غذای اسب که شامل علوفه، غلات و… می باشند، مراجعه و پس از خرید آن ها با در نظر گرفتن نظرات کارشناسان دامپزشکی به تغذیه و اقدام نمود.

همانطور که می دانید و در مقاله نیز اشاره شد، رعایت اصول تقویتی در غذای اسب بسیار مهم می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این اصول، خرید خوراک اسب و همچنین رویت محصولات و ویژگی های آن ها و انتخاب بهترین مکمل های غذایی برای اسب می توانید به مجموعه کیمیازرین مراجعه کنید.