خرید جو روس

خرید جو روس

خرید جو روس برای خوراک دام و طیور انجام می شود همانطور که می دانید خورک دام دارای اهمیت بسیار می باشد و باید تغذیه ای برای آن ها در نظر گرفته شود که در رشد آن ها تاثیر داشته و بتواند ویتامین بدن آن ها را تامین نماید برای این منظور در خوراک دام و طیور افزودنی ها و مواد معدنی اضافه می شود تا بتواند ویتامین و مواد معدنی لازم دام و طیور را فراهم کند، جو روس نیز یکی از آن دسته محصولاتی می باشد که می تواند در تغذیه دام شما تاثیر مفیدی داشته باشد.

در نهایت می توان گفت که خرید انواع جو روس به ویژه جو روس درجه یک و اضافه نمودن آن به زنجیره غذایی دام می تواند ارزش غذایی آن را بیافزاید. همچنین بازده دام را بالا می برد که این موجب سود شما در کسب و کار نیز می شود و پیشرفت را به همراه خواهد داشت. با این احتساب که جو انواع مختلفی داشته و هر یک از آن ها خواص متفاوتی نسبت به هم دارند ، به طور کلی جو روس خواص و فواید ویژه ای را به دام منتقل می نماید که در ادامه به صورت مختصر در ارتباط با آن صحبت خواهیم کرد.

با اضافه کردن جو روس به تغذیه دام و طیور افزون بر این که ارزش غذایی دام نیز با مصرف جو روس افزایش می یابد ، بازده و کیفیت محصولات حاصل از دام نیز بالا می رود که این برای هر دامداری نکته مهمی می باشد. لازم به ذکر است که در خرید جو روس باید دقت داشته باشید زیرا جو روس دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها دارای کیفیتی متفاوت از دیگری می باشند و در ادامه در ارتباط با این موضع نیز بیشتر صحبت کرده ایم.

درجه بندی انواع جو روس

همانطور که انواع جو دارای درجه بندی از نظر کیفیت می باشد ، در انواع جو روس نیز این درجه بندی وجود دارد که در خرید جو روس باید از آن ها اطلاع داشته و نسبت به آن خرید نمایید. در ادامه انواع جو روس را نام برده ایم:

 • جو سفید
 • جو ممتاز
 • جو زرد

از انواع جو روس نام برده شده به ترتیب از کیفیت بالا به پایین طبقع بندی می شوند. متقاضی باید در هنگام خرید در صورت انتخاب جو روس ، انواع آن را نیز در نظر داشته و از قیمت آن ها اطلاع یابد و سپس بنا به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نموده و خریداری نماید.

مواد مغذی در جو روس

برای خرید جو روس لازم است تا مواد مغذی موجود در آن را آشنایی داشته باشید. در ادامه چند مورد از مواد مغذی موجود در جو دامی روس پس از آنالیز آن بدست آمده است که برای شما در زیر آورده ایم:

 • میزان پروتئین موجود در آن ۱۱ درصد
 • رطوبت جو ۱۴%
 • حجم دانه های شکسته کمتر از سه درصد
 • کمترین میزان آفلاتوکسین
 • الیاف خام ۵ درصد
 • خاکستر ۳%
 • نشاسته ۵۷ درصد
 • ماده خشک ۸۰ درصد

با توجه به مواد مغذی موجود در جو روس دامی بهتر می توانید برای خرید جو روس تصمیم گرفته و از مواد مغذی آن بهرمند شوید. در ادامه به ارزش غذایی جو نیزاشاره خواهیم کرد.

ارزش غذایی جو چقدر است؟

برای خرید جو روس لازم استتا ارزش غذایی آن را نیز بدانید تا به میزان مورد نیاز آن را خوراک دام اضافه نمایید.

 1. ماده خشک :۸۶ درصد
 2. پروتئین خام : ۱۲٫۳ درصد
 3. الیاف خام : ۵٫۱ درصد
 4. خاکستر  : ۲٫۶ درصد
 5. نشاسته : ۵۷ درصد
 6. چربی : ۲٫۵ درصد

لازم به ذکر است که طبق مطالعات نشان داده شده است که اگر جو به صورت کامل به دام زنده داده شود تنها ۵۲ درصد از آن جذب بدن حیوان می‌شود در صورتی که برای جذب کامل جو بهتر است آنرا به صورت بلغور یا آسیاب شده به آنها بدهید.

میزان درصد مجاز استفاده از جو در جیره غذایی دام ها

پس از خرید جو روس باید دقت داشته باشید که برای استفاده از دانه جو در جیره غذایی حتما از یک کارشناس تغذیه دام و طیور مشورت بگیرید و بیش از حد استاندارد این دانه غلات را به دام های خود ندهید چون باعث بروز بیماری اسیدوز خواه شد.

 1. پرواربندی گوساله :۵۰ درصد
 2. گاو شیری ۵۰ درصد
 3. پرواربندی بره ۲۵ درصد
 4. نگهداری میش : ۵۰ درصد
 5. شیرخوارگی : ۲۰ درصد
 6. جیره رشد : ۳۰ درصد
 7. و در جیره پایانی ۳۰ درصد

سخن آخر

با توجه به موارد ذکر شده در بالا به اهمیت جو در خوراک دام پی برده اید در نتیجه بهتر است تا هرچه سریع تر به خرید جو روس اقدام نمایید و آن را در تغذیه دام خود قرار دهید. شما می توانید جو روس و بقیه خوراک دامی را با کیفیت بالا از سایت کیمیا زرین تهیه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *