تغذیه جوجه گوشتی | فروش محصولات دامی کیمیازرین

تغذیه جوجه گوشتی

با توجه به اینکه یکی از وعده های مهم غذایی مرغ و جوجه می باشد، تغذیه جوجه های گوشتی یکی از مهم ترین مسائل برای پروار کردن جوجه ها و فروش سریع آن ها است. این تغذیه می بایست با توجه به اصولی روشمند و علمی صورت پذیرد. در زمینه مقدار مصرف و تغذیه جوجه گوشتی عوامل مختلفی دخیل می باشند که از جمله آن ها می توان به جنس دان مصرفی، میزان تحرک جوجه ها، میزان رشد آن ها، کیفیت غذایی، سن جوجه ها و مزه دان مصرفی می توان اشاره داشت. بنابراین مهم است که برای پروار کردن جوجه های گوشتی از چه تغذیه ای استفاده می کنید و کیفیت آن ها چقدر است. در نظر داشته باشید از آن جایی که پروار کردن جوجه های گوشتی یک سرمایه گذاری محسوب می شود لازم است که تغذیه آن ها را یک مرکز معتبر خریداری کنید که مواد غذایی کیفیت لازم را داشته باشند. در این مسیر برای تغذیه جوجه های گوشتی و دیگر حیوانات مجموعه کیمیا زرین آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

میزان آب مصرفی جوجه های گوشتی

تغذیه جوجه گوشتی | فروش محصولات دامی کیمیازرین

تغذیه جوجه گوشتی | فروش محصولات دامی کیمیازرین

علاوه بر تغذیه جوجه های گوشتی میزان آبی که در طول روز مصرف می کنند بسیار مهم است و این یک حقیقت است که جوجه های گوشتی بیش از آن که به مواد مغذی نیاز داشته باشند به آب مصرفی تازه و سالم نیاز دارند تا بتوانند آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنند. همچنین مصرف صحیح آب  می تواند مواد زاید را نیز از بدن دفع کند و هضم غذا به درستی صورت پذیرد.

جوجه های گوشتی عموما پس از اینکه از دستگاه جوجه کشی به سالن پرورش انتقال پیدا کردند تا ۲۴ ساعت آب و غذا مصرف نمی کنند و پس از گذشت این زمان به آب و سپس غذا نیاز دارند تا به مرغ تبدیل شوند. در نظر داشته باشید کیفیت آبی که مصرف می کنند برای تغذیه جوجه گوشتی بسیار مهم است و باید حتما به دور از هرگونه آلودگی و یا میکروب باشد.

تغذیه جوجه گوشتی و ترکیبات مصرفی آن ها 

جوجه ها در روزهای اولیه خود بسیار ضعیف می باشند و در نتیجه لازم است که مراقبت بسیار زیادی از آن ها صورت بگیرد تا بتوان از آن ها استفاده کرد. بسیاری از پرورش دهندگان خوراک جوجه های گوشتی در همان روزهای ابتدایی مقداری شکر به آب اضافه می کنند تا هم استرس جوجه ها پس از حمل به داخل سالن کم شود و هم اینکه اشتهای بیشتری برای خوردن آب داشته باشند. البته میزان شکری که در آب حل می شود می بایست به صورت کنترل شده باشد و برای هر ۱۰۰ لیتر آب تنها ۵ الی ۸ کیلوگرم شکر کافی می باشد. در عین حال برای افزایش مقاومت بدنی جوجه ها در روزهای ابتدایی می توان از ویتامین های محلول در آب نیز استفاده کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: قیمت و خرید خوراک شترمرغ

اصول اولیه تغذیه جوجه گوشتی

عمده ترین هزینه برای پرورش جوجه های گوشتی را تغذیه آن ها تشکیل می دهد البته در صورتی که از کیمیازرین تهیه کنید این محصول با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر برای شما به صرفه خواهد بود. برای اینکه به یک نتیجه ی قابل قبول دست پیدا کنید در ابتدا لازم است که ترکیب جیره تغذیه جوجه های گوشتی را مشخص کنید تا تعادل درستی ماین انرژی، پروتئین، اسیدهای آمینه، مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای چرب برقرار شود.

برخی مواد مغذی در تغذیه جوجه گوشتی

جوجه های گوشتی برای بقا و رشد خود نیازمند انرژی می باشند و منابع اصلی انرژی کربوهیدرات هایی مانند ذرت و گندم و انواع روغن های حیوانی می باشد. در ادامه برخی از مواد مغذی مورد نیاز هر جوجه گوشتی را برای شما بیان می داریم با مجموعه کیمیازرین همراه باشید.

تغذیه جوجه گوشتی | فروش محصولات دامی کیمیازرین

تغذیه جوجه گوشتی | فروش محصولات دامی کیمیازرین

پروتئین در تغذیه جوجه گوشتی

پروتئین ها از جمله مواد مغذی مورد استفاده جوجه گوشتی است که در سلامت و رشد آنها تاثیر مستقیم دارد. به همین جهت بهتر است که دقت لازم را در استفاده از این ماده غذایی به خرج دهید تا روزانه جوجه های گوشتی از مقدار مناسبی پروتئین استفاده کنند. مقدار نیاز بدن جوجه های گوشتی به پروتئین متناسب با سن آنها است. به عنوان مثال در سن یک الی سه هفتگی مقدار پروتئین مورد نیاز جوجه های گوشتی ۲۳ الی ۲۴ درصد است و در سن ۵ الی چهار هفتگی مقدار پروتئین مورد نیاز آنها به ۲۱ درصد کاهش می ‌یابد و همین طور به تناسب در هفته ‌های ۶ الی ۸ پروتئین مورد نیاز بدن جوجه های گوشتی به ۱۸ و نیم درصد می رسد.

کسب اطلاعات بیشتر: خرید سبوس گندم با مناسب ترین قیمت

لیپیدها در تغذیه جوجه های گوشتی

از دیگر منابع مهم برای تغذیه جوجه های گوشتی لیپیدها می باشد. چربی ها اصلی ترین لیپیدها محسوب می شود. با استفاده از این ماده می توان انرژی و نیاز بدن جوجه های گوشتی را در طول شبانه روز تامین کرد. همچنین موجب می‌ شوند که ویتامین های محلول در چربی بهتر جذب بدن آنها شود. بیشترین مصرف چربی ها در تغذیه جوجه های گوشتی ۵ الی ۱۰ درصد از کل غذای جوجه ها را تشکیل می دهد.

هیدارات های کربن در تغذیه جوجه های گوشتی

تغذیه جوجه گوشتی | فروش محصولات دامی کیمیازرین

تغذیه جوجه گوشتی | فروش محصولات دامی کیمیازرین

عمده ترین تغذیه جوجه گوشتی هیدارت های کربن می باشند که بیشترین نیاز بدن را تامین می کنند و در نتیجه موجب وزن گیری آن ها می شوند. از جمله هیدارت های کربن در تغذیه جوجه های گوشتی می توان به سبوس برنج، ذرت ارزن، سبوس گندم و … اشاره داشت. البته در نظر داشته باشید که هضم این مواد کمی برای جوجه ها سخت است.

ویتامین مورد نیاز در تغذیه جوجه های گوشتی

به طور کلی جوجه های گوشتی به دو دسته از ویتامین ها نیازمند هستند. این ویتامین ها را با عنوان ویتامین های محلول در چربی ( مثل؛ A ،D ، E وK ) ویتامین‌های محلول در آب ( مثل؛ B و C ) می شناسند. به اندازه کافی باید ویتامین های مذکور در جیره غذایی جوجه های گوشتی وجود داشته باشد برای تامین این نوع از ویتامین ها معمولا از مکمل ها استفاده می شود. مکمل هایی که توسط کارخانه ها ساخته می شود و دستور استفاده از آنها معمولا به صورت برچسب و یا بروشور همراه آنها است. کمبود ویتامین در جیره غذایی جوجه های گوشتی می تواند از روند رشد آنها کاسته و موجب بروز بیماری در میان آنها شود.

خرید تغذیه جوجه گوشتی

برخی از موادی که برای وزن گرفتن جوجه ها مورد نیاز است در این مقاله بیان شد. شما عزیزان برای دریافت مشاوره در زمینه تغذیه جوجه گوشتی و یا خرید مواد غذایی آن ها با مناسب ترین قیمت می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره مجموعه کیمیازرین بهره مند شوید. موادی که در مجموعه کیمیا زرین به فروش می رسد با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتری قرار می گیرد. همچنین می توانید محصول مورد نظر خود را به صورت عمده خریداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *